دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۳۰

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین خبر داد؛

انجام یک‌هزار عملیات آتش‌نشانی قزوین در 90 روز اول سال

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین از انجام یک‌هزار مورد عملیات در مدت 90 روز ابتدایی سال جاری توسط آتش نشانان شهرداری قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین؛ قدیر موسی خانی اظهار کرد: در 90 روز ابتدایی سال جاری تعداد یک‌هزار عملیات امداد و نجات و اطفای حریق توسط آتش‌نشانان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین انجام شده است.

او افزود: از مجموع عملیات‌های انجام شده 620 مورد آن مربوط به امداد و نجات و 380 مورد مربوط به اطفای حریق بوده است.

این مسئول با بیان اینکه آمار مدت مشابه در سال گذشته 361 مورد مربوط به حریق و 444 مورد مربوط به امداد و نجات بوده است، ادامه داد: بیشترین آمارعملیات‌های انجام شده در 90 روز ابتدای سال مربوط به حریق باغ‌ها، آسانسور و تصادفات خودرویی بوده است.

رئیس سازمان آتش نشانی قزوین با بیان اینکه در روزهای اخیر حوادث مربوط به خودرو و حریق باغ‌ها و مزارع افزایش یافته است، تصریح کرد: با توجه به اینکه حريق باغ‌ها، علفزار، مراتع و مزارع بیشترین آمار آتش سوزی‌ها در فصل گرما را به خود اختصاص داده، لازم است همه باغداران، کشاورزان و اصنافی که در مجاورت مراتع و زمين‌های غيرمحصور استقرار دارند به منظور جلوگيری از سرايت آتش سوزی‌های احتمالی و بروز خسارات مالی نسبت به علف زنی و ايجاد آتش‌بر در مرز بين باغ‌ها و اطراف مزارع و محل کسب خود اقدام کنند.

موسی خانی ادامه داد: انتظار می رود که باغداران نیز نسبت به شخم زنی داخل باغ‌های خود و جمع آوری زباله های قابل اشتعال و همچنین ظروف شیشه ای در باغستان که آتش سوزی را ایجاد و تشدید می کند اقدام کنند

پایان پیام.

تصاویر مرتبط