5/23/2022

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوین خبر داد؛

اطفای حریق کارگاه مبل در خیابان شهید منتظری قزوین

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین از اطفای حریق کارگاه مبل در خیابان شهید منتظری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین؛ داریوش مرادی اظهار کرد: ساعت 08:23 دقیقه صبح اول خردادماه طی تماس با سامانه 125 از وقوع حریق در کارگاه تولید و فروش مبلی در ساختمان 3 طبقه در خیابان منتظری قزوین خبر داده شد که بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه 3 با توجه به نزدیکی به محل در زمان حدود یک دقیقه ای در محل حاضر شدند.

او افزود: با توجه به موقعیت مکان و وسعت حریق، آتش‌نشانان ایستگاه‌های 1، 2 و 6 به همراه رئیس سازمان، معاون عملیات و مدیر منطقه به سرعت به محل رسیدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی قزوین با بیان اینکه حریق از طبقه همکف آغاز شد و در حال سرایت به طبقات بالا و زیر زمین بود، ادامه داد: با رسیدن آتش نشانان به محل و با توجه به بار بالای اشتعال لوازم چوبی فوم و پارچه موجود، شعله ها طبقه اول را محاصره کرده و در حال سرایت از دو طرف ساختمان به خارج بود و دود کل طبقات را احاطه کرده بود.

مرادی با بیان اینکه بلافاصله آتش نشانان از دو سمت ساختمان اقدام به داخل شدن به محل، کنترل و اطفای حریق و تخلیه دود کردند، تصریح کرد: کسبه اقدام به فعالیت مشاغل خطرآفرین و فاقد ایمنی لازم در نقاط مختلف شهری کرده‌اند که وجود لوازم خطرناک و آتش‌زا موجب ایجاد خطر برای اموال خود و جان و مال دیگر شهروندان می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی قزوین ادامه داد: تبديل شدن بعضی از اماكن مسكونی در محلات به کارگاه، انبار مواد و كالاهای قابل اشتعال می تواند ايمنی ساكنان را به خطر بياندازد که مالكان و بهره برداران باید نسبت به تخليه كالاها اقدام کنند؛ در غير اين صورت خسارات و عواقب ناشی از هر گونه حادثه و آتش سوزی از آنها متوجه مالكان و بهره برداران خواهد بود .

او در پايان به ضرورت توجه هرچه بيشتر صنوف مختلف به رعايت اصول ايمنی به ويژه در نگهداری مواد و مايعات سريع الاشتعال در محل کار و انبارها تاکيد کرد و از آنان خواست برای پيشگيری از بروز هر گونه حادثه و نيز کاهش خسارت ناشی از حوادث به توصيه ها و تذکر های ايمنی کارشناسان آتش نشانی توجه بيشتری داشته باشند.

پایان پیام