جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۲۱

موسی خانی:

هر شهروند باید یک آتش نشان باشد

قدیرموسی خانی معاون عملیاتی سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: مانور ایمنی واطفاء حریق در ساختمان‎های بلندمرتبه، به مدت سه روز توسط نیروهای این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری قزوین؛ موسی خانی افزود: این مانور به منظور آمادگی و مقابله با حریقهای احتمالی در ساختمانهای بلندمرتبه در مجتمع باران واقع در بلوار نخبگان برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: حفظ آمادگی جسمانی، سنجش عملیاتی نیروها، فرماندهی واحد، سازماندهی و هماهنگی نیروهای اعزامی، پشتیبانی خودروهای عملیاتی، فرماندهی نیروها، نجات مصدوم و اطفای حریق از جمله اهداف برگزاری این مانور عملیاتی بوده است.

موسی خانی ادامه داد: این مانور‌، با وقوع آتش‌سوزی فرضی در طبقات ساختمان بلند مرتبه برگزار و نیروهای آتش‌نشانی با اجرای عملیات اطفاء حریق و استفاده از خودروهای عملیاتی اقدام به مهار آتش کردند.

معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی قزوین تجهیزات ایمنی در ساختمان های بلندمرتبه قزوین را نامطلوب و فرسوده دانست و گفت: تجهیزات بسیاری از ساختمانهای بلندمرتبه قدیمی به دلیل عدم سرویس تجهیزات ایمنی کارآیی لازم را ندارند ودر ساختمانهای نوساز هم به دلیل دریافت نکردن پایانکار، سیستم های ایمنی آتش نشانی تعبیه نشده است واین مساله زمینه وقوع احتمالی حریق را رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه با توجه به وجود ساختمانهای پرخطر در شهر برگزاری مانورهای تمرینی اطفاء حریق و امدادونجات در شهر ضروری است خاطرنشان کرد: این مانورها با همکاری ساکنین و مدیریت ساختمانها به شیوه مطلوب برگزار می شود تا در زمان حوادث احتمالی ضمن آمادگی زمینه مقابله با آن را داشته باشند.

موسی خانی با اشاره به این که در این مانور ایستگاه های 2، 5، 7و 8 حضور داشتند، اظهار داشت: آتش نشانان با اجرای این مانور عملیاتی در برج های بلند مرتبه توانایی های خود را در زمینه امداد رسانی و اطفاء حریق در میان دود و آتش ارزیابی کردند.

وی همچنین بر ضرورت آموزش شهروندی با هدف آموزش خدمات ایمنی به شهروندان تأکید کرد و گفت: امیدواریم در آینده هر شهروند به یک آتش نشان تبدیل شود.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط